Sítě a připojení

pro domácnosti, firmy či společnosti

sitNabízíme pro vaší firmu nebo domácnost služby spojené se stavbou Vaší sítě LAN/WLAN či kombinované. A to od samotného zpracování návrhu, výběr použitých komponentů, až po konečnou kabeláž s instalaci a zprovoznění celé sítě. A to jak v systému Windows, tak Linux.
Nově poskytujeme službu stavba sítě na klíč. Kdy veškeré potřebné podklady, doklady a jiné náležitosti vyřídíme za Vás.
V této souvislosti jsme se pro Vás rozhodli zajistit i připojení k internetu. A to jak u celorepublikových tak lokálních poskytovatelů internetového připojení.

Základní specifikace LAN/WLAN

Klasická síť LAN je výhodná pro vyšší přenosovou rychlost, stabilní a nižší spotřeba elektrické energie. Nevýhodou je potřeba kabelového rozvodu, který se musí zasadit do lišt, podhledů či zdí nebo připevňovat kabely na zdi příchytkami.
WLAN neboli bezdrátová síť je pravým opakem. Dosahuje nižších přenosových rychlostí, stabilita připojení je závislá na vzdálenosti počítače od zdroje signálu (přístupového bodu), na pevných překážkách, a pokud je přenos signálu realizován vně objektu, tak i na povětrnostních podmínkách. Zato mobilita počítačů je prakticky neomezená a odpadají zásahy do zdí. Šíření signálu je o něco energeticky náročnější. Typickým využitím jsou domácnosti, restaurace, hotely, historické objekty.
WLAN se dost často používá v kombinaci s Lan připojením desktopových PC. Ve firmách je spíše jako doplňkem síť LAN.